Node Field (7.x-2.43) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Yes
fr: Oui

en: File
fr: Fichier

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Link target
fr: Cible du lien

en: Display
fr: Affichage

en: Text
fr: Texte

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Field type
fr: Type de champ

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Other
fr: Autre

en: Hidden
fr: Caché

en: Open in new window
fr: Ouvrir dans une nouvelle fenêtre

en: Video
fr: Vidéo

en: Allowed content types
fr: Types de contenus permis

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: Select
fr: Sélectionner

en: Node reference
fr: Référence de nœud

en: Allowed values
fr: Valeurs autorisées

en: Machine name
fr: Nom système

en: Add new field
fr: Ajouter un nouveau champ

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: Show title
fr: Afficher le titre

en: Private files
fr: Fichiers privés

en: Long text
fr: Texte long

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Image styles
fr: Styles d'images

en: Public files
fr: Fichiers publics

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fr: Séparer les extensions avec un espace ou une virgule sans inclure le point.

en: Sheet
fr: Feuille
