Node Field (7.x-2.43) - en to th translation catalogue (31 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Yes
th: ใช่

en: File
th: ไฟล์

en: Date
th: วันที่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Display
th: แสดงผล

en: Text
th: ข้อความ

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Video
th: วีดีโอ

en: Allowed file extensions
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: Select
th: เลือก

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Add new field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูลใหม่

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Long text
th: ข้อความขนาดยาว

en: Upload destination
th: ที่หมายของการอัพโหลด

en: Image styles
th: ลักษณะรูปภาพ

en: Public files
th: ไฟล์สาธารณะ

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด
