Node Field (7.x-2.43) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Type
tr: Tip

en: Yes
tr: Evet

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Audio
tr: Ses

en: Display
tr: Gösterim

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Other
tr: Diğer

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Hidden
tr: Gizli

en: Open in new window
tr: Yeni pencerede aç

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Select
tr: Seç

en: Node reference
tr: Düğüm göndermesi

en: Allowed values
tr: İzin verilen değerler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Add new field
tr: Yeni alan ekle

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: original
tr: orijinal

en: Private files
tr: Özel dosyalar

en: Long text
tr: Uzun metin

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: Public files
tr: Ortak dosyalar

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.
