Node Field (7.x-2.44) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Yes
fa: بله

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Audio
fa: صوتی

en: Display
fa: نمایش

en: Text
fa: متن

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Other
fa: ساير

en: Hidden
fa: پنهان

en: Video
fa: ویدیو

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Select
fa: انتخاب

en: Node reference
fa: مرجع گره

en: Allowed values
fa: مقادیر مجاز

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Add new field
fa: افزودن فیلد جدید

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: original
fa: اصلی

en: Private files
fa: فایل‌های خصوصی

en: Long text
fa: متن طولانی

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: Public files
fa: فایل‌های عمومی

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.
