Node Field (7.x-2.44) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Audio
ru: Аудио

en: Display
ru: Отображение

en: Text
ru: Текст

en: Options
ru: Опции

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Field type
ru: Тип поля

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Other
ru: Другое

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Open in new window
ru: Открыть в новом окне

en: Video
ru: Видео

en: Allowed content types
ru: Разрешённые типы материалов

en: Allowed file extensions
ru: Допустимые расширения файлов

en: Select
ru: Выбрать

en: Node reference
ru: Связь с материалом

en: Allowed values
ru: Допустимые значения

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Add new field
ru: Добавить новое поле

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: original
ru: оригинал

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Show title
ru: Показывать надпись

en: Node fields
ru: Поля материала

en: Private files
ru: Приватные файлы

en: Long text
ru: Длинный текст

en: Upload destination
ru: Хранилище

en: Image styles
ru: Стили изображения

en: Public files
ru: Общие файлы

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ru: Введите расширения через пробел или запятую. Не используйте точку перед расширением.

en: Radio
ru: Радио

en: Open in the same window
ru: Открыть в том же окне
