Node Field (7.x-2.44) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Type
uk: Тип

en: Yes
uk: Так

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: Audio
uk: Звук

en: Display
uk: Показ

en: Text
uk: Текст

en: Options
uk: Опції

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Field type
uk: Тип поля

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Other
uk: Інше

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Hidden
uk: Приховано

en: Open in new window
uk: Відкрити у новому вікні

en: Video
uk: Відео

en: Allowed content types
uk: Дозволені типи матеріалів

en: Allowed file extensions
uk: Дозволені розширення файлів

en: Select
uk: Вибір

en: Node reference
uk: Посилання на матеріал

en: Allowed values
uk: Дозволені значення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Add new field
uk: Додати нове поле

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: original
uk: оригінал

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Show title
uk: Показувати заголовок

en: Node fields
uk: Поля ноди

en: Private files
uk: Приватні файли

en: Long text
uk: Довгий текст

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Image styles
uk: Стилі зображень

en: Public files
uk: Загальнодоступні файли

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
uk: Розширення вводити через пробіл або кому і крапку перед розширенням не ставити.

en: Radio
uk: Радіо

en: Min value
uk: Мін. значення

en: Max value
uk: Макс. значення
