Node Field (7.x-2.45) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Type
hi: प्रकार

en: Yes
hi: हाँ

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Audio
hi: आवाज

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Other
hi: अन्य

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Open in new window
hi: नई विंडो में खोलें

en: Video
hi: वीडियो

en: Allowed file extensions
hi: अनुमत फ़ाइल एक्सटेंशन

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Private files
hi: निजी फाइलों

en: Public files
hi: सार्वजनिक फ़ाइलें

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hi: स्पेस या अल्पविराम से एक्सटेंशन को अलग करे अग्रणी डॉट का उपयोग ना करे .
