Node Field (7.x-2.45) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Type
ro: Tip

en: Yes
ro: Da

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Link target
ro: Ținta link-ului

en: Display
ro: Afișaj

en: Options
ro: Opţiuni

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Other
ro: Altele

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Open in new window
ro: Deschide în fereastră nouă

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fişiere permise

en: Select
ro: Alege

en: Allowed values
ro: Valori permise

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Add new field
ro: Adaugă câmp nou

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Private files
ro: Fişiere private

en: Long text
ro: Text lung

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Image styles
ro: Stiluri de imagine

en: Public files
ro: Fișiere publice

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.
