Node Field (7.x-2.46) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Yes
ar: نعم

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Audio
ar: الصوت

en: Display
ar: العرض

en: Text
ar: نص

en: Options
ar: الخيارات

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Other
ar: آخر

en: Hidden
ar: مخفي

en: Open in new window
ar: افتح في نافذة جديدة

en: Video
ar: فيديو

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Allowed values
ar: القيم المسموح بها

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Add new field
ar: إضافة حقل جديد

en: - Select -
ar: - اختر -

en: original
ar: الأصلية

en: Long text
ar: نص طويل

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.
