Node Field (7.x-2.46) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Yes
da: Ja

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Audio
da: Lyd

en: Text
da: Tekst

en: Options
da: Valg

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Field type
da: Felttype

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Other
da: Anden

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Hidden
da: Skjult

en: Open in new window
da: Åbn i nyt vindue

en: Allowed content types
da: Tilladte indholdstyper

en: Allowed file extensions
da: Tilladte filendelse

en: Select
da: Vælg

en: Node reference
da: Indholdselementreference

en: Allowed values
da: Tilladte værdier

en: Machine name
da: Internt navn

en: Add new field
da: Tilføj felt

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Show title
da: Vis titel

en: Long text
da: Lang tekst

en: Upload destination
da: Uploadmappe

en: Image styles
da: Billedformater

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
da: Adskil endelser med mellemrum eller komma og udelad punktummet.
