Node Field (7.x-2.46) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Type
it: Tipo

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Display
it: Visualizzazione

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Other
it: Altro

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Hidden
it: Nascosto

en: Open in new window
it: Apri in una nuova finestra

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Select
it: Scegliere

en: Node reference
it: Riferimento nodo

en: Allowed values
it: Valori consentiti

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Add new field
it: Aggiungi un nuovo campo

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: original
it: originale

en: Long text
it: Testo long

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
it: Separa le estensioni con uno spazio o una virgola e non includere il punto iniziale.
