Node Field (7.x-2.46) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Yes
nl: Ja

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Link target
nl: Doel van de link

en: Display
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Options
nl: Opties

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Field type
nl: Veldtype

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Other
nl: Andere

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Google Maps API Key
nl: Google Maps API-sleutel

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Open in new window
nl: Open in nieuw venster

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: Select
nl: Selecteren

en: Node reference
nl: Nodereferentie

en: Allowed values
nl: Toegestane waardes

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Add new field
nl: Veld toevoegen

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: original
nl: origineel

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Show title
nl: Titel tonen

en: Long text
nl: Tekst (lang)

en: Upload destination
nl: Uploadbestemming

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
nl: Scheid de extensies met een spatie of komma en plaats er geen punt voor.
