Node Field (7.x-2.47) - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Type
cs: Typ

en: Yes
cs: Ano

en: File
cs: Soubor

en: Date
cs: Datum

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Display
cs: Zobrazit

en: Options
cs: Možnosti

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Field type
cs: Typ pole

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Other
cs: Jiné

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Hidden
cs: Skryté

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Select
cs: Vybrat

en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: original
cs: originál

en: Long text
cs: Dlouhý text

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.
