Node Field (7.x-2.47) - en to he translation catalogue (40 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: Yes
he: כן

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Audio
he: אודיו

en: Display
he: תצוגה

en: Text
he: טקסט

en: Options
he: אפשרויות

en: Vocabulary
he: מילון

en: Field type
he: סוג שדה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Other
he: אחר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Hidden
he: מוסתר

en: Open in new window
he: פתח בחלון חדש

en: Video
he: וידאו

en: Allowed content types
he: אפשר סוגי תוכן

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: Select
he: בחר

en: Node reference
he: הפנייה לפריט תוכן

en: Allowed values
he: ערכים מותרים

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Add new field
he: הוספת שדה חדש

en: - Select -
he: - בחירה -

en: original
he: מקורי

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Long text
he: טקסט ארוך

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Image styles
he: סגנונות תמונה

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
he: יש לרשום את הסיומות בהפרדה של רווח או פסיק, ללא הנקודה המקדימה לסיומת הקובץ.
