Node Form Panes (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Summary
pt: Resumo

en: Panels
pt: Painéis

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: now
pt: agora

en: Redirect
pt: Redirecionamento

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Publishing options
pt: Opções de publicação

en: Permalink
pt: Ligação permanente

en: Form
pt: Formulário

en: Attach files
pt: Anexar ficheiros

en: Publishing options on the Node form.
pt: Opções de publicação do formulário do Nó.

en: Author information on the Node form.
pt: Informações sobre o autor no formulário do Nó.

en: File attachments on the Node form.
pt: Ficheiros anexados ao formulário do nó.

en: Publishing options.
pt: Opções de publicação.

en: Comment options
pt: Opções dos comentários

en: Menu options
pt: Opções de menu

en: Menu options.
pt: Opções de menu.

en: URL Path options.
pt: Opções de caminho de URL.

en: Attach files.
pt: Anexar ficheiros.

en: not set
pt: Não definido

en: Book outline
pt: Estrutura do livro

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Revision log message for the node.
pt: Revisão da mensagem de registo para o nó.

en: Menu settings on the Node form.
pt: Definições do menu no formulário do Nó.
