Node Form Panes (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (26 entries)

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Summary
vi: Tóm tắt

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: now
vi: bây giờ

en: Authoring information
vi: Thông tin tác giả

en: Publishing options
vi: Tùy chọn xuất bản

en: Permalink
vi: Liên kết cố định

en: Form
vi: Biểu mẫu

en: Attach files
vi: Tập tin đính kèm

en: Node form publishing options
vi: Mẫu node - tùy chọn xuất bản

en: Publishing options on the Node form.
vi: Tùy chọn xuất bản trên mẫu Node.

en: Node form author information
vi: Mẫu node - thông tin tác giả

en: Node form comment settings
vi: Mẫu node - cài đặt bình luận

en: Comment settings on the Node form.
vi: Cài đặt bình luận trên mẫu Node.

en: Node form menu settings
vi: Mẫu node - cài đặt menu

en: Node form file attachments
vi: Mẫu node - đính kèm tệp

en: Publishing options.
vi: Tùy chọn xuất bản.

en: Comment options
vi: Các tùy chọn bình luận

en: Comment options.
vi: Các tùy chọn bình luận.

en: Authoring information.
vi: Thông tin tác giả.

en: Attach files.
vi: Tập tin đính kèm.

en: Book outline
vi: Cấu trúc sách

en: Revision information
vi: Thông tin bản duyệt

en: Node form revision log message
vi: Mẫu node - thông tin truy cập bản hiệu đính

en: Node form url path settings
vi: Mẫu node - cài đặt đường dẫn URL
