Node Form Panes (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Summary
pt: Resumo

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: now
pt: agora

en: Redirect
pt: Redirecionar

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Publishing options
pt: Opções de publicação

en: Display Options
pt: Opções de visualização

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Form
pt: Formulário

en: Attach files
pt: Anexar arquivos

en: Node form publishing options
pt: Opções de publicação do formulário do node

en: Publishing options on the Node form.
pt: Opções de publicação no formulário do Node.

en: Node form author information
pt: Formulário de informações do autor do Node

en: Author information on the Node form.
pt: Informações de autor no formulário do Node.

en: Node form comment settings
pt: Formulário de configurações de comentário do node

en: Comment settings on the Node form.
pt: Configurações de comentário no formulário do Node.

en: Node form menu settings
pt: Configurações de menu no formulário do Node

en: Node form file attachments
pt: Formulário de Anexos do node

en: File attachments on the Node form.
pt: Arquivos anexados no formulário do Node.

en: Node form book options
pt: Opções de livro do formulário do Node

en: Book options for the node.
pt: Opções de livro para o node.

en: Publishing options.
pt: Opções de publicação.

en: Comment options
pt: Opções de comentários

en: Comment options.
pt: Opções de comentários.

en: Authoring information.
pt: Informações de autoria.

en: Menu options
pt: Opções de menu

en: Menu options.
pt: Opções de menu.

en: URL path options
pt: Opções de caminho de URL

en: Attach files.
pt: Anexar arquivos.

en: Book options.
pt: Opções de livro.

en: not set
pt: não definido

en: Book outline
pt: Estrutura do livro

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: "@s" node form comment settings
pt: Configurações de comentário do formulário do node "@s"

en: Node form revision log message
pt: Mensagem de registro da revisão do formulário do Node

en: "@s" node form revision log
pt: Registro de revisão do formulário do node "@s"

en: Menu settings on the Node form.
pt: Configurações do menu no formulário do Node.

en: Collapsed by default
pt: Recolhido por padrão

en: XML sitemap settings
pt: Configurações do XML sitemap
