Node Form Panes (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Summary
tr: Özet

en: Panels
tr: Paneller (Panels)

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: now
tr: şimdi

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: Display Options
tr: Gösterim Seçenekleri

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Node form publishing options
tr: Düğüm formu yayınlama seçenekleri

en: Publishing options on the Node form.
tr: Düğüm formundaki yayınlama seçenekleri.

en: Node form author information
tr: Düğüm formu yazar bilgisi

en: Author information on the Node form.
tr: Düğüm formundaki yazar bilgisi.

en: Node form comment settings
tr: Düğüm formu yorum seçenekleri

en: Comment settings on the Node form.
tr: Düğüm formundaki yorum ayarları.

en: Node form menu settings
tr: Düğüm formu menü ayarları

en: Node form book options
tr: Düğüm formu kitap seçenekleri

en: Book options for the node.
tr: Düğüm için kitap seçenekleri.

en: not set
tr: ayarlanmamış

en: Book outline
tr: Kitap anahattı

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: Node form revision log message
tr: Düğüm formu değişiklik günlüğü iletisi

en: Revision log message for the node.
tr: Düğüm için değişiklik günlüğü iletisi.

en: Menu settings on the Node form.
tr: Düğüm formundaki menü ayarları.

en: Node form url path settings
tr: Düğüm formu url yolu ayarları
