Node Form Panes (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Summary
uk: Резюме

en: Panels
uk: Панелі

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: now
uk: зараз

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Publishing options
uk: Опції публікації

en: Display Options
uk: Налаштування Вигляду

en: Moderation
uk: Модерація

en: Permalink
uk: Постійне посилання

en: Form
uk: Форма

en: Attach files
uk: Вкласти файл

en: Node form publishing options
uk: Опції публікації з форми матеріалу

en: Publishing options on the Node form.
uk: Опції публікації на формі матеріалу.

en: Node form author information
uk: Інформація про автора з форми матеріалу

en: Author information on the Node form.
uk: Інформація про автора на формі матеріалу.

en: Node form comment settings
uk: Налаштування коментування з форми матеріала

en: Comment settings on the Node form.
uk: Налаштування коментування на формі матеріала

en: Node form menu settings
uk: Налаштування меню з форми матеріалу

en: Node form file attachments
uk: Форма файлових вкладень матеріалу

en: File attachments on the Node form.
uk: Файлові вкладення на формі матеріалу.

en: Node form book options
uk: Опції книги з форми матеріалу

en: Book options for the node.
uk: Опції книги для матеріалу

en: Publishing options.
uk: Опції публікації.

en: Comment options
uk: Налаштування коментарів

en: Comment options.
uk: Опції коментування

en: Authoring information.
uk: Інформація про автора.

en: Menu options
uk: Опції меню

en: Menu options.
uk: Опції меню.

en: URL path options
uk: Опції URL-шляху

en: URL Path options.
uk: Опції URL-шляху.

en: Attach files.
uk: Вкласти файл.

en: Book options.
uk: Опції книги

en: not set
uk: не задане

en: Metatags
uk: Мета-теги

en: Book outline
uk: Підшивка книги

en: Revision information
uk: Інформація про редакції

en: Scheduler options
uk: Параметри планувальника

en: "@s" node form attach files
uk: Форма файлових вкладень матеріалу "@s"

en: "@s" node form publishing options
uk: Опції публікації з форми матеріалу "@s"

en: "@s" node form book options
uk: Опції книги з форми матеріалу "@s"

en: "@s" node form comment settings
uk: Налаштування коментування з форми матеріала "@s"

en: Node form revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію з форми матеріалу.

en: Revision log message for the node.
uk: Повідомлення журналу про редакцію для матеріалу.

en: "@s" node form revision log
uk: Повідомлення журналу про редакцію з форми матеріалу "@s"

en: Menu settings on the Node form.
uk: Налаштування меню для форми матеріалу.

en: "@s" node form menu settings
uk: Налаштування меню з форми матеріалу "@s"

en: Node form url path settings
uk: Налаштування url-шляху з форми матеріалу

en: "@s" node form path options
uk: Опції шляху з форми матеріалу "@s"

en: "@s" node form author information
uk: Інформація про автора з форми матеріалу "@s"

en: Revision information.
uk: Інформація про редакцію.

en: magically generated
uk: згенеровані магічно

en: Collapsed by default
uk: Згорнуто за замовчуванням

en: XML sitemap settings
uk: Налаштування XML-мапи сайту
