Node Form Panes (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Summary
fr: Résumé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: now
fr: maintenant

en: Redirect
fr: Rediriger

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Publishing options
fr: Options de publication

en: Display Options
fr: Afficher les Options

en: Permalink
fr: Permalien

en: Form
fr: Formulaire

en: Attach files
fr: Joindre des fichiers

en: Node form publishing options
fr: Options de publication du formulaire de nœud

en: Publishing options on the Node form.
fr: Options de publication du formualire de nœud.

en: Node form author information
fr: Informations sur l'auteur du formulaire du nœud

en: Author information on the Node form.
fr: Information de l'auteur sur le formulaire du nœud.

en: Node form comment settings
fr: Paramètres des commentaires du formualire de nœud.

en: Comment settings on the Node form.
fr: Paramètre de commentaire sur le nœud formulaire.

en: Node form menu settings
fr: Paramètres de menu du formulaire de nœud

en: Node form file attachments
fr: Fichiers joints du formulaire du nœud

en: File attachments on the Node form.
fr: Fichiers joints sur le formulaire du nœud.

en: Node form book options
fr: Options de livre du formulaire de nœud.

en: Book options for the node.
fr: Options du livre pour le nœud.

en: Publishing options.
fr: Options de publication.

en: Comment options
fr: Options des commentaires

en: Comment options.
fr: Options des commentaires.

en: Authoring information.
fr: Information de composition

en: Menu options
fr: Options de menu

en: Menu options.
fr: Options de menu.

en: URL path options
fr: Options du chemin d'URL

en: URL Path options.
fr: Options du chemin d'URL.

en: Attach files.
fr: Joindre des fichiers.

en: Book options.
fr: Options du livre.

en: not set
fr: non défini

en: Metatags
fr: Balises meta (Meta tags)

en: Book outline
fr: Structure du livre

en: Revision information
fr: Informations sur les versions

en: Scheduler options
fr: Options de Scheduler

en: Collapsible fieldset
fr: Groupe de champs repliable

en: Revision log message for the node.
fr: Message du journal des révisions pour le nœud.

en: Revision information.
fr: Information sur la révision.

en: Collapsed by default
fr: Replié par défaut
