Node Gallery (7.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (55 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Back
fi: Takaisin

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Published
fi: Julkaistu

en: Gallery
fi: Galleria

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: Last
fi: Viimeinen

en: Order
fi: Järjestys

en: Rotation
fi: Kierto

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: revert
fi: palauta

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Cover
fi: Kansi

en: Total comments
fi: Kommentteja yhteensä

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Gallery Name
fi: Gallerian nimi

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Create and manage your Node Gallery relationships.
fi: Luo ja hallinnoi Node Gallerian sidossuhteita.

en: Back to gallery
fi: Takaisin galleriaan

en: Node Gallery
fi: Solmugalleria (Node Gallery)

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fi: Muutokset otetaan käyttöön vasta kun valitset <em>tallenna</em>.

en: rotate
fi: kierrä

en: One image processed. | @count images processed.
fi[0]: Yksi kuva prosessoitu.
fi[1]: @count kuvaa prosessoitu.

en: Select which content type should be used as the gallery type.
fi: Valitse, mitä sisältötyyppiä tulisi käyttää gallerian sisältötyyppinä.

en: Node Gallery relationship deleted.
fi: Node Galleryn sidossuhde poistettu.

en: Change settings
fi: Muuta asetuksia

en: Use Named Anchors on Image "Previous" and "Next" links?
fi: Käytetäänkö nimettyjä ankkureita kuvien "Edellinen" ja "Seuraava" linkeissä?

en: Relationship name
fi: Suhteen nimi

en: To configure what is displayed on this form, review the "Manage Images Fields" fieldset under <a href="!admin">Node Gallery administration</a>.
fi: Määritelläksesi, mitä tässä lomakkeess näytetään, käy läpi "Hallinoi kuvien kenttiä" kenttäjoukkoa <a href="!admin">Node Galleryn hallinnan</a> alla.

en: To edit image data after uploading please visit the <a href="!manage">Manage Images</a> tab.
fi: Muokataksesi kuvan tietoja lataamisen jälkeen, vieraile <a href="!manage">Hallinnoi kuvia</a> välilehdellä.

en: Processing publishing of images.
fi: Prosessoidaan kuvien julkaisemista.

en: %current of %total
fi: %current (%total)

en: Current display is filtered to show only images just uploaded.  Please refresh the page to display all images in the gallery.
fi: Nykyinen näyttö on suodatettu vain näyttämään juuri ladatut kuvat.  Päivitä sivua nähdäksesi kaikki kuva galleriassa.

en: Save custom sorting
fi: Tallenna lajittelu

en: Restore default sorting
fi: Palauta oletuslajittelu

en: 90° CW
fi: 90° myötäpäivään

en: 90° CCW
fi: 90° vastapäivään

en: You have been redirected to your new auto-generated gallery edit page, please update the title and review the other settings before pressing save.
fi: Sinut on edelleenohjattu uudelle automaattisesti luodulle gallerian muokkaussivulle.  Päivitä otsikko ja käy läpi muut asetukset ennen kuin tallennat.

en: Gallery items
fi: Galleriakohteet
