Node Gallery (7.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Delete
hu: Törlés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Back
hu: Vissza

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Galleries
hu: Galériák

en: Organic Groups
hu: Öntevékeny csoportok

en: Published
hu: Közzétéve

en: Gallery
hu: Galéria

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Last
hu: Utolsó

en: Order
hu: Rendelés

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: First
hu: Első

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Global Settings
hu: Általános beállítások

en: Relationship %name has been deleted.
hu: %name kapcsolat törlése megtörtént.

en: Relationship settings
hu: Kapcsolat beállításai

en: Relationship Types
hu: Kapcsolattípusok

en: Other Settings
hu: Egyéb beállítások

en: Cover
hu: Borító

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Gallery Name
hu: Galéria néve

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Relationship Type
hu: Kapcsolat típusa

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: File field
hu: Fájlmező

en: Change settings
hu: Beállítások módosítása

en: Relationship name
hu: Kapcsolat neve

en: There are no gallery relationships defined.
hu: Nem található galériakapcsolat.

en: Use plupload module to upload images?
hu: plupload modul használata a képek feltöltéséhez?

en: plupload settings
hu: plupload beállítások

en: When checked, the first visit to the Manage Images tab after uploading new images will only show newly uploaded images.
hu: Ha ki van választva, új képek feltöltése után a Képek kezelése fül első megnyitásakor csak az újonnan feltöltött képek lesznek láthatóak.

en: Enter the limit on the number of images displayed after upload.
hu: A feltöltés után megjelenített képek maximális száma.
