Node Gallery (7.x-1.0-unstable1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Back
hi: वापस

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Last changed date
hi: अंतिम परिवर्तित तारीख

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Last
hi: अंतिम

en: Order
hi: क्रम

en: First
hi: पहला

en: Caption
hi: शीर्षक

en: revert
hi: वापिस लाएँ

en: Ok
hi: ठीक

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hi: इस तालिका में किये बदलाव प्रपत्र जमा होने तक नहीं सहेजे जा सकेंगे|
