Node Gallery (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Back
id: Kembali

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: All
id: Semua

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Published
id: Dipublikasikan

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Last
id: Terakhir

en: Order
id: Urutan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: First
id: Pertama

en: Caption
id: Keterangan

en: Ok
id: Oke

en: Apply
id: Terapkan

en: Unavailable
id: Tidak tersedia

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
id: Perubahan yang dilakukan pada tabel ini tidak akan disimpan sebelum anda mengirim form ini.

en: Asc
id: Urutan turun
