Node Gallery (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Back
ro: Înapoi

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: All
ro: Toate

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Published
ro: Publicat

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Desc
ro: Descendent

en: Last
ro: Ultimul

en: Order
ro: Comandă

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: First
ro: Primul

en: Caption
ro: Legendă

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Post date
ro: Data postării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ro: Modificările efectuate în acest tabel nu vor fi salvate până când formularul nu este trimis.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
