Node Gallery (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (69 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Back
uk: Назад

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Galleries
uk: Галереї

en: Item Count
uk: Кількість позицій

en: Organic Groups
uk: Тематичні групи

en: All
uk: Все

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Published
uk: Опубліковано

en: Gallery Navigation
uk: Навігація галереї

en: Gallery
uk: Галерея

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Desc
uk: Спад

en: Last
uk: Останній

en: Order
uk: Послідовність

en: Rotation
uk: Обертання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: First
uk: Перший

en: Caption
uk: Підпис

en: Global Settings
uk: Глобальні параметри

en: Relationship Types
uk: Типи зв'язків

en: Ok
uk: Гаразд

en: Apply
uk: Застосувати

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Other Settings
uk: Інші параметри

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Gallery Name
uk: Назва Галереї

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Back to gallery
uk: Назад до Галереї

en: Relationship Type
uk: Тип зв’язку

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
uk: Зміни, виконані в цій таблиці, не будуть записані, доки не буде надіслано форму.

en: rotate
uk: обернути

en: Use plupload module to upload images?
uk: Використовувати модуль plupload для відвантаження зображень?

en: You need to download and install the <a href="@plupload_url">plupload module</a> to enable this option.
uk: Для увімкнення цієї функції необхідно завантажити та встановити модуль <a href="@plupload_url">plupload</a>.

en: %current of %total
uk: %current з %total

en: plupload settings
uk: Налаштування plupload

en: Enter the limit on the number of images displayed after upload.
uk: Введіть обмеження для кількості зображень, які показуються після відвантаження.

en: Save custom sorting
uk: Зберегти власне впорядкування

en: Restore default sorting
uk: Відновити базове впорядкування

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: To change the weight of the gallery items, drag and drop them below.
uk: Для зміни ваги елементів галереї, перетягніть їх мишею.

en: Sort Items
uk: Впорядкувати елементи

en: Manage Items
uk: Керувати елементами

en: Upload New Items
uk: Відвантажити нові матеріали
