Node Gallery (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Back
ja: 戻る

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Galleries
ja: ギャラリー

en: Organic Groups
ja: グループ【Organic groups】

en: All
ja: すべて

en: Creation date
ja: 作成日時

en: Published
ja: 掲載

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: Desc
ja: 降順

en: Last
ja: 最後

en: Order
ja: オーダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Updated date
ja: 更新日時

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: First
ja: 最初

en: Caption
ja: キャプション

en: Ok
ja: OK

en: Apply
ja: 適用

en: !title: !required
ja: !title： !required

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: Post date
ja: 投稿日

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ja: フォームが送信されるまで、このテーブルでの変更は保存されません。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
