Node Gallery (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Delete
pt: Eliminar

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: more
pt: mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Back
pt: Para trás

en: Preview
pt: Pré-visualização

en: Save
pt: Guardar

en: All
pt: Todos

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Descendente

en: Order
pt: Ordem

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Caption
pt: Legenda

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Post date
pt: Data de entrada

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pt: As alterações efetuadas nesta tabela não irão ser guardadas até que o formulário seja enviado.

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
