Node Gallery (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (69 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Delete
ru: Удалить

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Back
ru: Назад

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Galleries
ru: Галереи

en: Item Count
ru: <em>Количество материалов</em>

en: Organic Groups
ru: Тематические группы

en: All
ru: Все

en: Creation date
ru: Дата создания

en: Published
ru: Опубликовано

en: Gallery
ru: Галерея

en: This field is required.
ru: Это поле обязательно для заполнения.

en: Desc
ru: По убыванию

en: Last
ru: Последний

en: Order
ru: Порядок

en: Rotation
ru: Вращение

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: First
ru: Первый

en: Caption
ru: Подпись

en: Global Settings
ru: Глобальные настройки

en: Relationship Types
ru: Типы связей

en: Apply
ru: Применить

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Cover
ru: Обложка

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Gallery Name
ru: Название Галереи

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Create and manage your Node Gallery relationships.
ru: Создайте и управляйте вашими отношениями Node Gallery.

en: Back to gallery
ru: Вернуться в галерею

en: Node Gallery
ru: Галереи

en: Relationship Type
ru: Тип взаимосвязи

en: Post date
ru: Дата публикации

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ru: Сделанные в списке изменения не вступят в силу, пока вы не сохраните их.

en: rotate
ru: вращать

en: Change settings
ru: Изменить настройки

en: Use plupload module to upload images?
ru: Использовать модуль plupload для загрузки изображений?

en: You need to download and install the <a href="@plupload_url">plupload module</a> to enable this option.
ru: Вы должны скачать и установить <a href="@plupload_url">модуль plupload</a> для включения этой функции.

en: %current of %total
ru: %current из %total

en: plupload settings
ru: Настройки plupload

en: Enter the limit on the number of images displayed after upload.
ru: Введите ограничение для числа изображений, показываемых после загрузки.

en: Save custom sorting
ru: Сохранить ручную сортировку

en: Restore default sorting
ru: Восстановить сортировку по умолчанию

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: To change the weight of the gallery items, drag and drop them below.
ru: Порядок материалов галереи изменяется перетаскиванием.

en: Sort Items
ru: Сортировка материалов

en: Manage Items
ru: Управление материалами

en: Upload New Items
ru: Загрузить новые материалы
