Node Gallery (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Delete
tr: Sil

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Back
tr: Geri

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Galleries
tr: Galeriler

en: Item Count
tr: Adet

en: Organic Groups
tr: Organik Gruplar

en: All
tr: Tümü

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Published
tr: Yayında

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Desc
tr: Azalan

en: Last
tr: Son

en: Order
tr: Sıralama

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: First
tr: Birinci

en: Caption
tr: Başlık

en: Relationship %name has been deleted.
tr: %name ilişkisi silindi.

en: Relationship settings
tr: İlişki ayarları

en: Relationship Types
tr: İlişki Türleri

en: Ok
tr: Tamam

en: Apply
tr: Uygula

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Relationship Type
tr: İlişki Türü

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
tr: Bu tabloda yapılan değişiklikler form gönderilenceye dek kaydedilmeyecektir.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
