Node Gallery (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (53 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: more
pl: więcej

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Back
pl: Wstecz

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Galleries
pl: Galerie

en: All
pl: Wszystko

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Published
pl: Opublikowane

en: Gallery
pl: Galeria

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Desc
pl: Malejąco

en: Last
pl: Ostatni

en: Order
pl: Kolejność

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: First
pl: Pierwszy

en: Caption
pl: Podpis

en: Global Settings
pl: Ustawienia Globalne

en: Relationship %name has been deleted.
pl: Powiązania %name zostały usunięte.

en: Relationship settings
pl: Ustawienia relacji

en: Relationship Types
pl: Typy relacji

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Unavailable
pl: Niedostępny

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: Gallery Name
pl: Nazwa galerii

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Relationship Type
pl: Rodzaj Relacji

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pl: Zmiany wprowadzone w tabeli zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: File field
pl: Pole pliku

en: Change settings
pl: Zmień ustawienia

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny
