Node-level Blocks (7.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Weight
hi: मान

en: none
hi: कोई नहीं

en: edit
hi: संपादन करें

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: No blocks in this region
hi: इस क्षेत्र में कोई ब्लॉक नहीं है।
