Node-level Blocks (7.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Actions
fa: عملکردها

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Weight
fa: وزن

en: none
fa: هیچ

en: edit
fa: تدوین

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Region
fa: ناحیه

en: Block
fa: قالبک

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: No blocks in this region
fa: هیچ قالبکی در این ناحیه نیست
