Node Limit (7.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Role
hi: भूमिका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Limit
hi: सीमा
