Node Notes (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: content
pt: conteúdos

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Notes
pt: Anotações

en: Other
pt: Outro

en: Are you sure you want to delete the note #@noteid?
pt: Tem a certeza de que quer apagar a nota #@noteid?

en: Note #@noteid has been deleted.
pt: Nota #@noteid foi apagada.

en: Deleted note @noteid.
pt: Nota #@noteid apagada.

en: Administer notes
pt: Notas de administração

en: View notes
pt: Ver notas

en: Create new note
pt: Criar nova nota

en: Add notes to this content type.
pt: Adicionar notas a este tipo de conteúdo.

en: Save Note
pt: Salvar Nota

en: Your note cannot be empty.
pt: A sua nota não pode estar vazia
