Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to af translation catalogue (7 entries)

en: Operations
af: Aksies

en: Name
af: Naam

en: Create
af: Skep

en: locked
af: gesluit

en: The changes have been saved.
af: Die veranderinge is gestoor.

en: Save permissions
af: Stoor permissies

en: edit role
af: redigeer rol
