Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ast: Operaciones

en: Name
ast: Nome

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Create
ast: Crear

en: locked
ast: torgáu

en: The changes have been saved.
ast: Guardáronse los cambeos.
