Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to bg translation catalogue (7 entries)

en: Operations
bg: Операции

en: Name
bg: Име

en: Create
bg: Създаване

en: locked
bg: заключено

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Save permissions
bg: Запис на правата

en: edit role
bg: редактирай роля
