Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Name
cs: Jméno

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Create
cs: Vytvořit

en: locked
cs: zamčeno

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: Node permissions
cs: Oprávnění přístupu k uzlům

en: edit role
cs: upravit roli
