Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to el translation catalogue (8 entries)

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Name
el: Όνομα

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: Create
el: Δημιουργία

en: locked
el: κλειδωμένο

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Save permissions
el: Αποθήκευση αδειών

en: edit role
el: επεξεργασία ρόλου
