Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Name
eu: Izena

en: Create
eu: Sortu

en: locked
eu: blokeatuta

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Save permissions
eu: Gorde baimenak
