Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Name
he: שם

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Create
he: נוצר

en: locked
he: נעול

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Save permissions
he: שמור הרשאות

en: edit role
he: עדכון תפקיד
