Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Name
hi: नाम

en: Create
hi: बनाएँ

en: locked
hi: तालाबंद

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Save permissions
hi: अनुमति सहेजें

en: edit role
hi: दायित्व बदलें
