Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to lv translation catalogue (8 entries)

en: Operations
lv: Operācijas

en: Name
lv: Nosaukums

en: Content type
lv: Satura veids

en: Create
lv: Izveidot

en: locked
lv: slēgts

en: The changes have been saved.
lv: Izmaiņas saglabātas.

en: Save permissions
lv: Saglabāt atļaujas

en: edit role
lv: rediģēt lomu
