Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Operations
ru: Действия

en: Name
ru: Название

en: Content type
ru: Тип материалов

en: Create
ru: Создать

en: locked
ru: системный пункт

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Save permissions
ru: Сохранить права доступа

en: edit role
ru: правка
