Node permissions grid (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Operations
uk: Дії

en: Name
uk: Ім'я

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Create
uk: Створення

en: locked
uk: блоковано

en: The changes have been saved.
uk: Зміни збережені.

en: Save permissions
uk: Запам'ятати повноваження

en: edit role
uk: редагувати роль
