Node permissions grid (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Name
ar: الاسم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Create
ar: أنشئ

en: locked
ar: مغلق

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Save permissions
ar: حفظ الصلاحيات

en: edit role
ar: تحرير الدور
