Node permissions grid (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Name
da: Navn

en: Content type
da: Indholdstype

en: Create
da: Opret

en: locked
da: låst

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Node permissions
da: Indholdstilladelser

en: edit role
da: redigér rolle
