Node permissions grid (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Create
de: Erstellen

en: locked
de: Gesperrt

en: The changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Save permissions
de: Berechtigungen speichern

en: Node permissions
de: Node Zugriffsrechte

en: edit role
de: Rolle bearbeiten
