Node permissions grid (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (8 entries)

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Name
fi: Nimi

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Create
fi: Luo

en: locked
fi: lukittu

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Save permissions
fi: Tallenna käyttöoikeudet

en: edit role
fi: muokkaa roolia
